Medical Park Sağlık Grubu

GÖZ DOKTORU AHMET ALTUN

Gözler, algılama ve öğrenme yeteneklerinin önemli bir bölümünü sağlayan, insan vücudundaki en karmaşık organlardan biridir. İnsanlar yaşamları boyunca pek çok nedene bağlı olarak göz hastalığı yaşayabilir. Bu göz hastalıkları, göz doktorları tarafından teşhis ve tedavi edilebilmektedir. Ancak iyi bir teşhis ve tedavi süreci için doğru İstanbul göz doktoru seçimi büyük önem taşımaktadır. Çünkü göz doktorları, ömür boyu sağlıklı görme yetisine sahip olmak adına gözlerinizi emanet ettiğiniz kişilerdir. Bu nedenle alanında uzman bir göz doktorundan yardım almak oldukça önemlidir. Peki, göz doktoru seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

İstanbul Göz Doktoru Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Göz doktorları; özel, devlet ve üniversite hastanelerinde, kliniklerde veya kendi muayenehanelerinde hizmet sunmaktadır. Kişilerin göz ile ilgili rahatsızlıklarını gidermek ile yükümlü olan göz doktorlarının taşıması gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Doktor tercihinde bulunurken bu özellikleri göz önünde bulundurmalısınız.

Göz Doktorunun Mesleki Deneyimi

Göz rahatsızlığınız için başvuracağınız hekimin mesleğinde deneyimli olması oldukça önemlidir. Tıp bilimi, çok hızlı ilerlemekte ve bu nedenle her branş kendi içerisinde alt başlıklara ayrılabilmektedir. Bu da yeni uzmanlaşmalara neden olmaktadır. O nedenle hekiminizin sizi başka bir uzmana yönlendirmesi, onun alanında yetersiz olduğu anlamına gelmez. Aksine bu durum doktorunuzun sizin sağlığınıza verdiği önemi göstermektedir.

Hastalara Olan Yaklaşımı

Bunların yanı sıra işini önemseyen bir göz doktoru; size sorular sormaya özen gösterir, sizi dinler ve soru sormaya teşvik eder. Yine durumunuz ile ilgili detaylı olarak bilgi verir ve alternatifleri açıklar. Bu anlamda doktorunuz ile kuracağınız ilişki, doktorunuzu belirlemede önemli bir rol oynayacaktır.

İhtiyaç Duyulduğunda Ulaşılabilir Olması

Günümüzde hemen her alanda iletişimin önemi büyüktür. Bahsedilen bu durum doktor hasta ilişkisi için de geçerlidir. Bu anlamda İstanbul göz doktoru seçimi yaparken ihtiyaç duyduğunuzda doktorunuza telefon, e-mail vb. araçlar ile ulaşabileceğinizden emin olmalısınız. Çünkü bazı problemler muayenehaneye gitmeden evden dahi çözülebilmektedir.

Sonuç olarak; kendinizi yanında rahat hissettiğiniz, aklınızdaki soruları sorabileceğiniz, durumunuz ile ilgili detaylı bilgi alabildiğiniz deneyimli bir hekim tercih etmeniz, muayene sonrası aklınızda soru işareti kalmadan gönül rahatlığı ile eve dönebilmeniz için oldukça önemlidir.American Academy of Ophthalmology American Society of Retina Specialists Turkish Academy of Ophthalmology